Co to jest sorbet?

Co to jest sorbet?

Sorbet – to orzeźwiający, mrożony deser ze świeżych owoców. Przygotowuje się go ze świeżych, mrożonych owoców lub ze słodkich smakowych syropów z dodatkiem wody. Cieszy się dużą popularnością, w szczególności w ciepłych krajach. Obecnie niemal dostępne w każdej lodziarni. To świetna alternatywa dla osób lubiących lody.

Sorbet to rodzaj deseru, który składa się z mrożonej mieszanki owoców, cukru i wody. Podobnie jak lody, sorbet jest przygotowywany z mrożonej mieszanki składników, ale różni się od nich brakiem mleka i tłuszczu. Dzięki temu sorbet jest lekkim, orzeźwiającym i oczyszczającym deserem, który jest szczególnie popularny w okresie letnim. Sorbet może być podawany samodzielnie lub jako dodatek do innych potraw, takich jak ciasta czy torty. Może być również mieszany z bitą śmietaną lub lodami, tworząc specjalne desery takie jak sorbetto affogato.

Syropy do sorbetów

W celu szybkiego i prostego przygotowania deseru, stworzyliśmy gotowe syropy do sorbetów w 16 smakach (cytryna, gruszka, pomarańcz, pomarańcz i mango, guma do żucia, wata cukrowa, orzeźwiająca landrynka, truskawka, malina, limonka, zielone jabłuszko, owoce egzotyczne, owoce leśne, cola).

Syropy do sorbetów to specjalne syropy, które są przeznaczone do przygotowywania sorbetów. Są one dostępne w różnych smakach i są wykonane z cukru, wody i aromatów owocowych. Syropy do sorbetów są bardzo łatwe w użyciu – wystarczy dodać odpowiednią ilość syropu do mrożonej mieszanki owoców, cukru i wody, aby uzyskać pyszny, orzeźwiający sorbet. Syropy te są szczególnie popularne w lokalach gastronomicznych, gdzie służą do przygotowywania sorbetów na miejscu. Można je również kupić w sklepach i używać w domu do przygotowywania sorbetów.

Duże 5 litrowe opakowanie oraz wysoka wydajność (1 litr soku, 7 litrów wody) pozwala na stworzenie aż 40 litrów smacznego sorbetu, w przeliczeniu na standardową wielkość naszych kielichów daje aż 114 porcji 350 ml.

Jak podawać sorbet?

Sorbet jest często podawany w specjalnych filiżankach lub kubkach, podobnych do tych, w których podaje się lody. Może być również podawany w naszych kielichach do sorbetów lub kubkach. Pozwoli to na zwiększenie doznań smakowych. Sorbet może być podawany samodzielnie lub jako dodatek do innych potraw, takich jak ciasta czy torty. Może być również mieszany z bitą śmietaną lub lodami, tworząc specjalne desery takie jak sorbetto affogato. Ważne jest, aby sorbet był podawany w odpowiedniej temperaturze – powinien być mrożony, ale nie tak zimny, żeby nie był możliwy do spożycia.