Narzędzia do produkcji Granity

Granita do lat 50 ubiegłego wieku na Sycylii, była produkowana w tradycyjny sposób. Do jej schładzania używano lodu lub śniegu, soli i energii mięśni ludzkich. Naczynie do przygotowania tradycyjnej granity nazywa się „pozzetto” składa się ono z drewnianej kadzi , w której umieszcza się dwa cynkowe wiaderka.

W pierwsze cynkowe wiaderko wkłada się mniejsze cynkowe wiaderko z przykrywką. Miejsce między nimi wypełnia się warstwami pokruszonego lodu lub śniegu i soli. Mniejsze wiaderko przykrywa się, aby lód i sól nie wpadły do środka. Sól i lód, służą jedynie do schłodzenia granity.

Po wypełnieniu całej przestrzeni między wiaderkami , do mniejszego wiaderka wlewa się mieszankę wody, owoców lub świeżo wyciśniętego soku owocowego lub innych dodatków i cukru. Ich proporcje zależą od rodzaju granity. Cukier jest niezbędny, aby mieszanka mogła się zmrozić.

Do produkcji granity potrzebne są następujące narzędzia:

  1. Zbiornik chłodzący: do mrożenia mieszanki owoców, cukru i wody na granitę
  2. Mikser: do mieszania mrożonej mieszanki co jakiś czas, aby uzyskać charakterystyczną konsystencję kruszonego lodu
  3. Filiżanki lub kubki: do podawania granity
  4. Łopatka do lodów: do podawania granity z zbiornika chłodzącego

Oprócz tych podstawowych narzędzi, do produkcji granity mogą być również potrzebne inne akcesoria, takie jak foremki do lodów lub specjalne pojemniki do przechowywania granity. W zależności od skali produkcji i rodzaju granity, którą się produkuje, mogą być potrzebne dodatkowe narzędzia i akcesoria.